офіційний вебпортал

У парку «Орлятко» відбулися змагання з судномодельного спорту

Опубліковано 16 травня 2024 року о 16:31
фото

11-12 травня на акваторії озера парку «Орлятко» традиційно відбулися щорічні змагання з судномодельного спорту – «Кубок Солом’янки».
У змаганнях взяли участь 6 команд – спортсмени-кияни з Святошинського, Солом’янського та Печерського районів міста Києва, а також гості столиці з міста Рівне та Вишневого. Близько 60 спортсменів представили 71 модель. Окрім юних судномоделістів, свою майстерність продемонстрували й досвідчені майстри, зокрема, віце-чемпіон Європи, Ашихмін Павло, срібний медаліст Чемпіонату Світу, Пархоменко Ігор, а також Калюжний Валерій, Наливайко Валерій, Сердюк Олексій, Марченко Владислав.
Учасники змагалися у 3 вікових категоріях, а саме: молодші (до 12 років), юніори (13-18 років) та дорослі (19 років і старші) та у 8 класах радіокерованих моделей.

У найбільш масовому класі F2A, перемогу здобули вихованці місцевого Центру технічної творчості «Юність», серед молодших найкращим був Толстокоров Марк, у юніорах Петрище Давид, серед дорослих – Марчук Іванна.
У класі моделей F2B, серед юніорів перемогу здобув Миколюк Гліб з м. Вишневе, а серед дорослих – Пархоменко Ігор, який також переміг у класі радіокерованих моделей підводних човнів F2S. В класі моделей F2C перше місце виборов Ашихмін Павло.
У класі радіокерованих моделей-напівкопій, надрукованих на 3-Д принтері, серед наймолодших перемогу здобув Горєлов Михайло, вихованець Київського Палацу дітей та юнацтва. Серед юніорів та дорослих переможцями стали вихованці місцевого Центру «Юність» Голубенко Нікіта та Мартинюк Олександр відповідно.
Серед спортсменів, які брали участь з моделями-копіями, зібраними з промислових наборів (F4) серед молодших перемогу здобули Манько Євген та Горєлов Михайло (КПДЮ), серед юніорів – Струменський Олексій, вихованець Українського державного центру позашкільної освіти, Притула Владислав та Петрище Давид, обидва вихованці ЦТТ Юність. Серед дорослих кращим виявився очікувано Сердюк Олексій та Гаєвський Михайло.
У загальнокомандному заліку перемогу вибороли моделісти Центру технічної творчості «Юність» м. Києва, які отримали Кубок, медалі та дипломи від Солом’янської райдержадміністрації. Друге і третє місця – у моделістів Печерського та Святошинського районів.
Також, було відзначено найкращих спортсменів у своїх вікових категоріях. Серед молодших найкращим було визнано Горелова Михайла (КПДЮ), серед юніорів – Струменського Олексія (УДЦПО), а серед дорослих найкращим спортсменом став Вилко Олег з Київського Палацу дітей та юнацтва. Усі троє отримали пам’ятні кубки, імені Віталія Чикаленка, автора та ідейного натхненника «Кубку Солом’янки».