Головна  →  Новини  →  2 грудня 2022

Трудовий стаж: як підтвердити в умовах бойових дій

Трудовий стаж: як підтвердити в умовах бойових дій

Інколи зустрічаються випадки, коли людина досягла пенсійного віку, але не може надати документи про трудовий стаж. Причиною цього може бути пошкодження, втрата або знищення трудової книжки. Крім того, цей документ, в якому відображується трудовий стаж майбутнього пенсіонера, може перебувати на тимчасово окупованій території. Важко передбачити – чи можна буде взагалі колись отримати трудову книжку. Що робити в такому випадку? Як підтвердити власний трудовий стаж?

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 «Про затвердження Порядку підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» від 27.09.2022 Постановою Кабінету Міністрів України від 27.09.2022 № 1058 (набрала чинності з 28.09.2022 – дата публікації в Урядовому Кур’єрі) внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637. Оскільки внесено багато технічних та уточнюючих змін, то зупинимося саме на основних:
• Час догляду за особою з інвалідністю I групи, дитиною з інвалідністю віком до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, або досяг 80-річного віку, встановлюється на підставі інформації про отримання допомоги, компенсації за догляд за такою особою, одержаної органами Пенсійного фонду України від органів соціального захисту населення, або акта обстеження фактичних обставин здійснення догляду.
• Додано норму про те, що стаж роботи за відсутності документів у разі, коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються (розміщувалися) на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, в районі проведення антитерористичної операції або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, а також на територіях територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають/перебували в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), а також у разі, коли майно (документи) підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (незалежно від місця їх реєстрації на території України) розташоване на території України та/або пошкоджене чи знищене внаслідок воєнних (бойових) дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України, за умови документального підтвердження пошкодження чи знищення майна (документів) установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника. У разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на вище зазначених територіях, стаж роботи, що дає право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена