Головна  →  Новини  →  20 листопада 2023

ЗАРЯДЖЕНІ І ЖАГОЮ СВОБОДИ

ЗАРЯДЖЕНІ І ЖАГОЮ СВОБОДИ

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

В історії України ідея свободи викрасталізувалася ще за часів козацтва. Її намагалися викорінити впродовж кількох століть перебування нашої держави під московським ярмом. Але ген свободи не можна знищити. Він нагадав сучасним українцям про себе на Майданах, де ми знову вчилися бути гідними та вільними. З кожним Майданом у нашій країні ставало все більше громадян, які розуміли важливість таких цінностей, як Гідність та Свобода.

Національна ідея України почала гартуватися на Майданах наприкінці ХХ століття. Вона народилася під час студентської Революції на граніті, утвердилася під час Помаранчевої революції 2004 року. А на Майдані 2013-2014 років набула такої міці, що змогла кинути екзистенційний виклик росії, яка продовжувала уявляти себе імперією, "Третім Римом". Наша національна ідея - ідея Гідності та Свободи, яка здатна об'єднати націю, мобілізувати на боротьбу та надихнути на перемогу заради сьогодення та майбутнього.

Революція Гідності об'єднала мільйони людей, які усвідомили, що бути вільним і гідним насамперед означає бути відповідальним: за себе, за своїх близьких, за свою країну. Національні цінності - Гідність та Свобода - це завжди сукупність індивідуальних рис і персонального вибору громадян. По-справжньому незалежною та гідною держава є тоді, коли вільним і гідним є її народ.

Як і в попередні роки, так і зараз зберігається акцент на базових цінностях Гідності та Свободи, за які українці боролися впродовж віків і готові відстоювати нині незмінності європейського вектора розвитку України та реальних досягненнях на шляху європейської інтеграції, закріпленні курсу України на вступ до НАТО.

Перейти до спискуВерсiя для друку

Адміністративні послуги

United24

Корупція має бути помічена