Головна  →  Новини  →  25 жовтня 2017

У Солом’янському районі працює перша у Києві сонячна станція на даху бюджетної установи

У Солом’янському районі працює перша у Києві сонячна станція на даху бюджетної установи

На даху управління праці та соціального захисту населення Солом’янської адміністрації на просп. Повітрофлотському, 40 в серпні запустили першу в Києві сонячну електростанцію для адміністративних будівель. Її потужність складає 25 кВт.

«Цей проект дійсно є унікальним для бюджетних установ. Рік тому в управлінні встановили додаткову техніку, електронну чергу і система енергопостачання постійно виходила з ладу. Щоб забезпечити безперебійну роботу та підвищити потужність системи, у «Київенерго» оцінили роботи в півтора мільйони гривень. Тому знайшли альтернативне рішення – встановити сонячні панелі на даху будівлі. Це дозволило отримати додаткову екологічно чисту енергію та почати економити кошти на оплаті енергоносіїв. Окрім того, в приміщенні Солом’янської адміністрації нещодавно встановили 1 346 LED-світильників, що теж дасть змогу економити», − зазначає голова Солом’янської РДА Максим Шкуро.

105 полікристалічних сонячних панелей потужністю 270Вт кожна займають близько 400 кв. м даху управління. За серпень-вересень станція виробила 3 610 кВт електроенергії, що дало змогу зекономити більше 7 тисячі гривень.

За словами керівника району, цей проект став першим для бюджетних закладів. Але вже почали розробку проектів енергоефективних шкіл і садочків із використанням альтернативних джерел енергії. Першим дитячим садком у районі із сонячними панелями стане дитячий садок на вул. Тупикова, 27, який зараз проектується. Також їх планують встановити під час реконструкції з добудовою школи № 22 на просп. Відрадному, 36В.

Також розглядається питання встановлення сонячних панелей на даху Солом’янської адміністрації на просп. Повітрофлотському, 41 в наступному році. 

Фотогалерея

Перейти до спискуВерсiя для друку

Адміністративні послуги

Як стати резервістом територіальної оборони міста Києва?

Громадський бюджет

Допомога громадянам зі східних областей та АР Крим

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО

Корупція має бути помічена