Головна  →  Новини  →  2 жовтня 2018

Дитячий бібліомарафон

Дитячий бібліомарафон

Як навчальний рік розпочнеш, так його і проведеш .

Навчально - книжковий старт та насичені літературні активності підготували для школярів бібліотеки району.

Тиждень розпочався креативно, творчо, книжково. За 5 днів було охоплено 12 бібліотек, в яких провели зустрічі з 9 письменниками, на яких були присутні майже півтисячі дітей.

Естафету бібліотечного марафону у центральній бібліотеці району відкрила письменниця Анна Багряна. Вона презентувала дві книжки: літньо-пригодицьку «Казки з міського парку», про цікаве життя тварин, птахів і комах та пізнавально-навчальну «Здійснені мрії», героями якої є визначні особистості: актриса Марія Заньковецька, вчений Ілля Мечников, композитор Микола Леонтович, борець Іван Піддубний та багато інших.

У дитячих бібліотеках імені О. Пироговського, О. Донченка та бібліотеці сімейного читання імені М. Лермонтова діти спілкувалися з натхненницею Всеукраїнської ініціативи «Додай читання» письменницею Євгенією Пірог (Казкарка Джінні). Пані Євгенія підготовила неймовірно цікаву літературно-творчу програму: гру «Пташина пошта», вікторини-загадки, пісні, театралізовані читання.

У бібліотеці імені О. Новікова-Прибоя найменшим читачам письмениця Інна Курило на «Казковому уроці» розповіла про пригоди котика Кексика, в якому діти впізнавали себе - котик допитливий як і вони, так само бешкетує, а також добре знається на правилах дорожнього руху, що для дітей теж є важливою наукою бути чемними на дорозі.

У бібліотеку імені М. Реріха завітала сучасна дитяча письменниця Леся Пронь, яка зустрілась із найменшими читачами, презентувавши книжку «День усміхається» – слухати повчальні вірші про бджілку, горобчика, про осінній ліс у виконанні самої авторки, було цікаво й захоплююче. Адже Леся Пронь за фахом актриса і має неабиякий досвід праці у театрі сатиричних мініатюр, тому кожен вірш розповідався з притаманним письменниці артистизмом.

У бібліотеці імені І. Багряного можна було помріяти з письменницею Оленою Осмоловською, яка зачаровувала слухачів своїми ніжно - ліричними оповідями про людські стосунки. Її герої особливі діти – дівчинка Сонця і хлопчик Дощу. Саме в промінчику сонця і краплині води зосередилися мрії цих дітей. Велике бажання мати друга і товариша для спілкування допомогли їм побачити і зрозуміти один одного.

У бібліотеці сімейного читання імені О. Гончара та бібліотеці №13 поет-пісняр, дослідник історичної минувшини Павло Браницький читав та виконував пісні про козацькі часи зі своєї книжки «Козацькі бувальщини». Стиль письма Павла Браницького легкий і доступний, ніби відчуваєш як постають картини героїчних днів. У театралізованій формі автор зі школярами відтворювали стилістику козацького письма, діти знайомились із автентичною чорнильницею, побували в образі поета, з неабияким інтересом переповідаючи події сивої давнини.

У бібліотеці №15 для дітей казкарка Катерина Єгорушкіна з цікавими ігровими корисностями на тему сортування сміття представила екологічну казку «Арчі». Це казкова історія про песика, який намагається зробити світ чистішим та кращим.

І на завершення марафону – у бібліотеці імені І. Світличного відбулася зустріч з сучасним дитячим письменником Сашком Дерманським.

Фотогалерея

Перейти до спискуВерсiя для друку

Мапа пунктів обігріву

Адміністративні послуги

United24

Як стати резервістом територіальної оборони міста Києва?

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО

Корупція має бути помічена