Головна  →  Новини  →  20 лютого 2019

Голова району та Посол Лівану обговорили аспекти співпраці в освітній сфері

Голова району та Посол Лівану обговорили аспекти співпраці в освітній сфері

Сьогодні, 20 лютого, голова Солом’янської державної райадміністрації Ігор Довбань зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Лівану в Україні Алі Дахером. У рамках візиту ввічливості сторони обговорили можливості для подальшої співпраці в сфері освіти, економіки та культури.

Алі Дахер подякував Ігорю Довбаню за теплий прийом, зазначивши, що відносини між Ліваном і Україною віддавна є потужними, але одне з головних завдань, яке постало сьогодні – покращити взаємодію в освітній сфері.

«Зазвичай традиційними напрямками, які обирають студенти Лівану для освіти – це Америка. Проте знедавна для студентів Лівану також стала привабливою Україна, особливо Київ. Цьому є багато причин. Це професіоналізм, висококваліфікаційні вимоги до навчання і доступність.  Серед студентів особливо популярна медицина, фармацевтика та технічні напрямки. Родини Лівану дуже задоволені, якщо їх діти їдуть навчатись саме в Україну», - зазначив пан Алі Дахер.

За його словами, багато з ліванських студентів,  які в різні роки приїхали в Київ на навчання, тут і залишились, створивши в українській столиці сім’ю. Чимало з них, а це 55 родин, проживає саме в Солом’янському районі.

Ігор Довбань зі свого боку підкреслив, що завжди тримає руку на пульсі щодо розвитку освіти в районі: «Солом’янський район є найбільшим районом в Києві. Сьогодні тут проживає 375 тис. осіб. Також у нас найбільша кількість вищих закладів серед районів. Я регулярно зустрічаюся з ректорами вищих навчальних закладів, з якими, зокрема, обговорюємо питання допомоги і підтримки іноземним студентам. Так, минулого тижня була зустріч з Володимиром Ісаєнком, який є ректором НАУ. Тому різні питання, які будуть пов'язані з вашими громадянами, будемо оперативно вирішувати».

На зустрічі також обговорили важливість комерційної співпраці, яка буде направлена на користь України, та культурних зв’язків. Так, незабаром в Бейруті, столиці Лівану, на знак поваги до українського народу та його культури планують встановити пам’ятник письменнику Тарасу Шевченку. Наразі в Україні також розглядають можливість створення на території Києва парку, присвяченого Лівану. 

Наприкінці зустрічі сторони обмінялись символічними подарунками. До того ж пан Алі Дахер пообіцяв Ігору Довбаню відправити лист голові Бейруту з пропозицією відвідати чудове місто Київ.

Фотогалерея

Перейти до спискуВерсiя для друку

Мапа пунктів обігріву

Адміністративні послуги

United24

Як стати резервістом територіальної оборони міста Києва?

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО

Корупція має бути помічена