Головна  →  Новини  →  17 лютого 2020

У Києві стартувала подача проектів на Громадський бюджет-2021

У Києві стартувала подача проектів на Громадський бюджет-2021

Відсьогодні, 17 лютого, кияни вже можуть подавати свої проекти на Громадський бюджет-5Подання триватиме до 11 березня 2020 року. 

Після обговорення, експертизи та доопрацювання ініціатив, голосування проходитиме з 8 травня до 7 червня. А вже наприкінці червня будуть визначені проекти-переможці. 

У бюджеті 2021 року на Громадський бюджет виділено рекордні 170 млн грн. Станом на 12 годину подано 2 проекти на суму 225 тис. грн. 

Ключові зміни в ГБ-5:

  • тепер лідеру Команди можна буде подавати не більше 5 проектів, що вирішує проблему «серійних» ініціатив, коли один автор подає більше ста проектів;
  • збільшується кількість великобюджетних ідей-переможців, запроваджуючи категорії «великі» та «малі». Якщо кошторис ГБ-2021 становить 170 мільйонів гривень, то 40% суми йде саме на «великі» проекти. Вартість таких ініціатив – від 1 до 3 мільйонів гривень. «Малих» проектів – від 100 до 999 тисяч гривень;
  • з 2021 року для залучення киян до розвитку різних сфер життя міста запроваджується правило голосування: одна особа має 10 голосів та може проголосувати за один проект в кожній з 10 тематик: дороги, транспорт; екологія; ЖКГ; здоров’я; інформаційні технології; культура, туризм; молодь, спорт; освіта, громадянське суспільство; соціальний захист, інклюзія; експериментальні (інноваційні, міжтематичні)».
  • для уникнення конфлікту інтересів учасники громадської бюджетної комісії тепер не зможуть бути лідерами чи членами команд проектів, що подаються у цьому році. Заборонено підкуп і політичну агітацію. Також не можна дискредитувати інших учасників Громадського бюджету. 
 
Перейти до спискуВерсiя для друку

Мапа пунктів обігріву

Адміністративні послуги

United24

Як стати резервістом територіальної оборони міста Києва?

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО

Корупція має бути помічена