Київська делегація представила промисловий потенціал столиці на міжнародній виставці «MATELEC 2025» в Іспанії та уклала експортні контракти на понад 1 млн євро
Делегація міста Києва взяла участь у міжнародній виставці електротехнічної та електронної промисловості «MATELEC 2025», що проходила 18–20 листопада у Мадриді (Іспанія). Участь у заході відбулася в межах міської програми підтримки експортоорієнтованих підприємств «Made in Kyiv».
На стенді «Made in Kyiv» була представлена продукція десяти столичних компаній — переможців міських конкурсів «Кращий експортер року» та «Столичний стандарт якості». Підприємства провели понад 50
B2B-переговорів, отримали 57 цільових контактів з компаній Іспанії, Португалії, Чилі та Марокко, а також уклали 27 контрактів про наміри та підписали 3 меморандуми про співпрацю.
Головним результатом роботи стало підписання експортних контрактів київськими компаніями «Spinor International» та «PATON International» із партнерами з Іспанії та Японії на загальну суму 1 млн 25 тис. євро.
У межах візиту також відбулися зустрічі з керівництвом Мадридської торгово-промислової палати, Національної асоціації виробників капітального обладнання Іспанії «SERCOBE», Barcelona Activa та Асоціації самозайнятих професіоналів і підприємців (APAE). Київ та іспанські партнери визначили пріоритетні напрями спільної роботи, зокрема розвиток інноваційної інфраструктури, участь у проєктах відбудови України та розширення можливостей київських експортерів на ринку ЄС.
За результатами переговорів підписано два важливі меморандуми про співпрацю — із Rotary Club Madrid International Passport та Іспано-Українською торговою палатою. Домовленості передбачають підтримку київських підприємств, участь у міжнародних проєктах та реалізацію гуманітарних ініціатив, зокрема тимчасове безпечне перебування в Іспанії дітей-сиріт та дітей військовослужбовців узимку 2025–2026 років.
Київ продовжить практику міжнародного представлення промислового потенціалу столиці у 2026 році та братиме участь у підготовці інвестиційних і інноваційних проєктів до Глобального міжнародного форуму «Відродження України», що відбудеться 25 лютого 2026 року в Мадриді.