Головна  →  Новини  →  8 лютого 2016

Бібліотекарі Солом’янського району започаткували доброчинну ініціативу «Недільний обід у шпиталі»

Бібліотекарі Солом’янського району започаткували доброчинну ініціативу «Недільний обід у шпиталі»

На початку 2016 року у Солом’янському районі, який славиться  підтримкою благодійності на різних рівнях, започатковано безпрецедентну ініціативу –  «Недільний обід у шпиталі».

Започаткували рух бібліотекарі бібліотек імені М. Реріха та ім. В. Чкалова. Починалося все в межах проекту «Фактор війни. Мислення про майбутнє» із разових візитів працівників та користувачів згаданих бібліотек до поранених бійців АТО, котрі перебувають на лікуванні у Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України та не мають рідних чи не мають можливості з ними бачитися.

Під час першого заходу у бібліотеці ім. М. Реріха до госпіталю було відвезено 75 порцій вінегрету з м’ясними гречаниками, домашня випічка (пиріжки, рогалики, бісквіти), яблука, домашнє варення та ягідні компоти.

– Ми, бібліотекарі, зазвичай лікуємо людські душі, рекомендуючи  хорошу літературу до читання. Але цього разу це інша допомога – для шлунку й для душі, ділом і словом, – розповідає директор бібліотеки ім.М. Реріха  Іванна Щербина. – Перше враження: нас у шпиталі чекають, з нами хочуть бачитися, до нас звертаються за можливою допомогою.

Естафету прийняла бібліотека На Кавказькій,  де 7 лютого  усі бажаючі готували разом «Недільний обід у Шпиталі» та відвезли усі наготовані смаколики  до військового шпиталю. Письменниця Марія Морозенко поділилася з усіма присутніми родинним стародавнім рецептом «завиванців». Поетеса Тетяна Яровицина надихала поетичними рядками своєї громадянської лірики. «Вартові Милосердя» відвідали три відділення головного військового шпиталю: психіатрію, травматологію нейрохірургію.

Ініціатори запрошують усіх мешканців Солом’янського району та небайдужих киян приєднуватися до ініціативи!

Наступні зустрічі-чергування:

14 лютого - Бібліотека ім. Чапаєва (просп. Повітрофлотський, 12 тел. 248-02-47);

21 лютого - Бібліотека №11 (вул. Тупікова, 21 тел. 457-09-51);

28 лютого - Бібліотека ім. Вершигори (бульвар І. Лепсе, 34 тел. 497-70-45);

6 березня - Бібліотека ім. М. Бажана ( просп. Червонозоряний, 37 тел. 275-95-76);

13 березня - Бібліотека ім. Новікова-Прибоя ( вул. Новгородська, 5 тел. 245-71-17);

Інформація про ініціативу «Недільний обід у шпиталі»

За підтримки творчих людей та громадських діячів, з якими бібліотеки сьогодні тісно співпрацюють, ці візити у 2016 році перейшли на систематичну основу, сформувавшись у повноціннний проект, який з легкої руки письменниці Марії Морозенко дістав назву «Недільний обід у шпиталі», а бібліотеки, тобто місця гуртування людей - блок-пости Милосердя.

ЩО РОБИМО? Щонеділі, на своєрідних блок-постах Милосердя, щоразу в іншій бібліотеці району збираються мешканці району, які приносять із собою продукти, смаколики, а за потреби - готують в складчину прості страви і організовано відвозять все це в госпіталь.

КОМУ ДОПОМАГАЄМО? Наразі підопічними є ті, хто найбільше потребує звичайної людської підтримки, людяності та щирого людського тепла, і до кого волонтерська допомога майже не надходить - пацієнти Клініки психіатрії Головного військового клінічного госпіталю.

НАВІЩО? моральна підтримка й допомога тим, кого війна зранила найважче - не тільки тіло, а й душу.

ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ: 31 січня громада збиралась у бібліотеці ім. М. Реріха, де відбулося своєрідне  чергування на блок-посту Милосердя №1.

В результаті зустрічі до госпіталю було відвезено 75 порцій поживного вінегрету з м’ясними гречаниками, домашня випічка (пиріжки, рогалики, бісквіти), яблука, домашнє варення та ягідні компоти.

ПЕРСПЕКТИВА: Для ширшого залучення небайдужих людей до нового волонтерського руху ми анонсуємо свою діяльність у ЗМІ та соціальних медіа. Просимо долучатися всіх, хто має можливість і бажання допомогти тим, хто втратив душевне здоров’я, захищаючи мирне небо над Україною.

Фотогалерея

Перейти до спискуВерсiя для друку

Мапа пунктів обігріву

Адміністративні послуги

United24

Як стати резервістом територіальної оборони міста Києва?

Акція по збору книг для бійців, які беруть участь в АТО

Корупція має бути помічена